Aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych

Nasza Fundacja Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych stara się, aby zintegrować je ze społeczeństwem, dzięki czemu będą mieli szansę na znalezienie adekwatnej pracy, której będą wstanie sprostać. Naszym głównym celem jest, więc kształtowanie postawy społecznej i zawodowej, dzięki której osoby niepełnosprawne będą mieć możliwość korzystania ze szkoleń i kursów, a tym samym będą mogli podnieść swoje dotychczasowe kwalifikacje oraz możliwości. Takie postawy z całą pewnością przydadzą się im na rynku zawodowym.

W swej codziennej działalności zajmujemy się, więc promocją osób niepełnosprawnych w otoczeniu, w którym żyją i egzystują. Takie działania, wykonywane przez naszą Fundację powodują, że osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mają szansę na znalezienie nowej pracy, a tym samym mogą podnieść swój standard życiowy. Dzięki naszym staraniom mają szansę na nawiązanie społecznych i zawodowych kontaktów, a od tego już tylko krok dzieli ich, aby znaleźć płatne zajęcie.

Aby móc wprowadzić swe plany w czyn, nasza Fundacja bardzo często przygotowuje na rzecz osób niepełnosprawnych warsztaty artystyczne, które prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych pracowników. Dodatkowo w naszych działaniach leży także organizowanie wernisaży oraz wystaw.

Cechy, jakie nas wyróżniają

 

W naszej codziennej działalności wykonujemy szereg czynności, które to mają poprawić byt osób niepełnosprawnych. Na krakowskim rynku prowadzimy, więc działalność, która to ma charakter gospodarczy zaś zysk, jaki osiągamy przeznaczony jest na działalność statutową o charakterze nieodpłatnym. Z tego też względu środki pieniężne, jakie pozyskamy przeznaczmy, aby wesprzeć osoby mające status niepełnosprawnych, które to aktywnie, lecz często bezskutecznie poszukują na rynku zatrudnienia.

 

Nasze codzienne działania

 

  • Długofalowe działanie, ponieważ na rynku funkcjonujemy już kilka lat i w czasie tej działalności niemalże każdego dnia udzielamy osobom niepełnosprawnym porad oraz wsparcia.
  • Pomimo, że siedziba naszej firmy mieści się w Krakowie, to jednak cechujemy się charakterem ogólnopolskim. Z naszych usług mogą, więc skorzystać osoby z terenu całej Polski.
  • Nasza fundacja, a przede wszystkim pracownicy cechują się wielkim doświadczeniem, dlatego też mamy możliwość rozwiązać problemy każdego klienta. Nasz zespół pracowniczy jest fachowy i doświadczony, a co więcej stale podnosi swoją wiedzę oraz kwalifikacje.
  • Działalność naszej Fundacji opiera się o zasady Statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

 

 

Releated Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *