Szkolenia team building – metoda rozwoju pracowników

Przedsiębiorcy zamierzający inwestować w swoich pracowników, coraz częściej sięgają po różnego rodzaju darmowe gry i materiały szkoleniowe typu team building np w tym miejscu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy, które je dostarczają przeważnie też udzielają informacji o tym, w jaki sposób wszystko przeprowadzić. Ale pomimo tego nie mają one żadnego wpływu na to, jak szkolenia integracyjne się skończą, ponieważ bardzo dużo będzie tu zależało od osoby, która zajmie się prowadzeniem.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga jakiegoś specjalnego podejścia, czytając instrukcję osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami na pewno powinna sobie poradzić organizując spotkania i szkolenia integracyjne. Ale w praktyce na takim trenerze będzie spoczywała spora odpowiedzialność, musi on bowiem w taki sposób wykorzystać materiały, aby zaspokojono wszystkie oczekiwania uczestników.

Metody, za pomocą jakich prowadzi się szkolenia i wyjazdy i reakcje facylitatorów stanowiły przedmiot długoletnich badań, którą nadzorował ceniony w swoim środowisku profesor Kirkpatrick. Udało mu się między innymi odkryć, że nawet jeśli w pierwszej chwili reakcje szkoleniowców team building sprawiają wrażenie przypadkowych, to jednak w decyzjach, jakie były przez nich podjęte dostrzec można ukryte schematy.

Badacz analizują przeprowadzone badania określił kilka ważnych obszarów, jakie mają za zadanie scharakteryzować wyzwania, z którymi muszą się uporać trenerzy. Raczej nie będzie jakiegoś dużego problemu z ich zastosowaniem, a użyć ich można bez względu na okoliczności szkoleń. Mają one formę kompletu pytań, jakie powinny zostać zadane na samym początku szkolenia integracyjnego.

Jako pierwsze zagadnienie autor podaje elastyczność prowadzonych zajęć i tolerowanie ewentualnego naginania zasad, to w znacznym stopniu będzie zależało od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. Warto chwilę się też pochylić nad tempem pracy. Można na przykład uzgodnić z góry określony czas u się go trzymać, a można także trochę zwolnić i pozwolić na zmiany w grafiku.

Niezwykle istotny obszarem, od jakiego w dużym stopniu będzie zależał ostateczny sukces, to umiejętność koncentracji na celu. Jeśli zespół powinien swoje zadania dokończyć, to należy się trzymać się tego dość stanowczo, także przy końcowych podsumowaniach. Jednocześnie zespół musi wiedzieć, że cały zakres odpowiedzialności za ten sukces spoczywa na nim, tu pojawia się kolejny obszar podejmowania decyzji to znaczy kontrola.

Releated Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *