Walcząc usilnie z Bezrobociem w Gorzowie

Z bezrobociem walczy cały nasz kraj. Niektórzy w pięknych słowach, niektórzy w czynach. Walczymy, walczymy, ale bezrobocie utrzymuje się na pewnym poziomie przez cały czas. Oczywiście o bezrobociu możemy mówić w odniesieniu do całego naszego kraju, ale możemy również mówić o zjawisku bezrobocia w kontekście lokalnym. Nie zawsze te duże miasta mają niższe wskaźniki dotyczące bezrobocia, choć oczywiście tak mogłoby się wydawać. Każde miasto w Polsce to dosyć specyficzne warunki lokalne, które mają specyficzny wpływ na kształtowanie się poziomu bezrobocia w tymże mieście oraz w jego okolicach.

Wyróżniające się miasto

Przykładem jest Gorzów Wielkopolski. Miasto, gdzie przecież mamy wielu potencjalnych pracodawców i gdzie o znalezienie zatrudnienia powinno być teoretycznie znacznie łatwiej. Poniekąd też tak jest i w tym miejscu właśnie warto zwrócić uwagę na te specyficzne warunki lokalne, jakimi może pochwalić się każda miejscowość.

Dla przykładu, bezrobocie w Gorzowie Wielkopolskim utrzymuje się na niższym poziomie niż w całym Województwie Lubuskim. Można również rozróżnić poziom bezrobocia w powiecie grodzkim oraz w ziemnym. W tym pierwszym mamy zasadniczo do czynienia z mniejszym bezrobociem, a w ziemskim z nieco wyższym. Różnica ta oscyluje wokół trzech do czterech procent, a więc jest to bardzo dużo. Dla przykładu, bezrobocie w powiecie grodzkim w Gorzowie Wielkopolskim w miesiącu sierpniu wynosiło 8,9%, podczas gdy w powiecie ziemskim aż 12,8%. Oczywiście jeśli porównamy to do poziomu bezrobocia w całym naszym kraju, to na pewno Gorzów Wielkopolski jest jaśniejącym punktem na mapie bezrobocia w Polsce.

Jednakże oczywiście taki, a nie inny poziom bezrobocia w tym mieście świadczy o tym, że miejscowy urząd pracy oraz organy samorządowe bynajmniej nie próżnują, ale cały czas działają w tym kierunku, aby zniwelować bezrobocie i aby osoby bezrobotne miały znacznie łatwiej. I to im się w bardzo dużym stopniu udaje.

Releated Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *